26 років тому народився командир ЗСУ, який затримав наступ окупантів на південь України

Командир танкової роти 59-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Дмитро Дозірчий народився 8 листопада 1997-го у місті Літин на Вінниччині. У перший день повномасштабного вторгнення росіян він протистояв окупантам на півдні України.

Дмитро Дозірчий став військовим вступивши до Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного. Освоював спеціальність “Управління діями механізованих і танкових підрозділів”.

В лютому минулого року його бригада проходила злагодження на полігоні Широкий Лан у Миколаївській області. 20 лютого танкістів відправили до села Залізний Порт на Херсонщині. Дали завдання не допустити висадки десанту.

Під ранок 24 лютого танкістів розбудили вибухи у військовій частині, яка була неподалік. Вони отримали наказ переміститися до Нової Каховки.

Коли були за 20 км до міста, Дмитру Дозірчому зателефонував командир військової частини і повідомив, що ворог уже в населеному пункті, зайняв міст, заблокував переправу через Дніпро і почав знищувати українські підрозділи, які опинилися у пастці.

Взяття Антонівського моста

Командир 59-ї ОМБр вирішив прориватися на Херсон. Танкістам поставив завдання їхати до Олешківського мосту, розблокувати його і зайняти оборону, щоб забезпечити вихід бригади з оточення.

На мосту в Олешках стояло багато цивільних, які намагалися переїхати через Дніпро до Херсона. Навколо були заблоковані всі заправки.

Дмитро Дозірчий повів свій танк на міст. За ним ще три танкові взводи, три БМП та дві БРДМ з піхотою. Українських військових почали обстрілювати. Танкісти відкривали вогонь у відповідь. Знищили міномет та станцію зв’язку. До 40 окупантів чекали їх з протитанковими засобами — РПГ-7В та ПТУР.

Часто противник стріляв із-за легкових автомобілів. Із “Жигуля” вийшли чоловіки в цивільному і з РПГ влучили у ємність з мастилом на танку з роти Дмитра Дозірчого. Машина загорілася, а потім вибухнула.

Знищивши ворогів, танкісти поїхали далі на Антонівський міст. Там довелося протистояти російські гарматі та великій кількості піхоти з гранотометами. Їх атаки були придушені прицільним вогнем танкістів.

Коли проїхали міст, у багатьох танків закінчувалося паливо. Дмитро Дозірчий залишив на мосту дві машини з найбільшим запасом солярки, решта відтягнули подалі на правий берег Дніпра.

Тоді підійшли інші підрозділи 59-ї бригади, які змогли переїхати через річку по мосту і вийти з оточення. За ними також рухались десантники з 80-ї бригади.

Своїми діями Дмитро Дозірчий дозволив українським військовим вийти з оточення і затримав наступ окупантів на півдні України. У травні минулого року командир танкової роти отримав звання “Герой України” з врученням ордена “Золота Зірка”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.