1447915457

Полковник перерахував на фірми родичів 172 млн грн на продукти для ЗСУ

За продукти ЗСУ Полковник Сил логістики з Київщини відправив 172 млн грн на фірми дружини, тещі та тестя, а потім зняв кеш у банкоматах. Йдеться про Олександра Козловського, про це заявляють у своєму розслідуванні журналісти проєкту “Наші Гроші”.

Видання пише про збагачення на харчах для Міноборони під час вторгнення. З матеріалів кримінального провадження №62023000000000333 від 24 квітня 2023 року слідує, що ДБР і прокуратура вважають організатором схеми начальника Центрального управління продовольчого забезпечення тилу Командування сил логістики ЗСУ полковника Олександра Козловського.

Відповідно до даних, зібраних журналістами та матеріалів розслідування ДБР, під час широкомасштабного вторгнення, з березня 2022 року й до червня 2023 року кілька фірм отримували гроші від Міноборони. Далі кошти перераховували фірмі дружини Козловського “Еко трейд Україна” (113 млн грн), тестю (56 млн грн) і тещі Козловського (2 млн грн). Загалом вдалось встановити перерахунок 172 млн грн.

“У свою чергу посадовці вищеназваних фірм створювали видимість забезпечення військових комплектами продуктів – вони отримували гроші за нібито виконані послуги, але частина продуктів харчування так і не була поставлена”, – йдеться у повідомленні.

Гроші, перераховані на фірми-фігуранти були або зняті з рахунків, або у банкоматах міста Хмельницький. Зокрема 14 млн грн було знято особисто дружиною Козловського, повідомляють розслідувачі.

Раніше розслідування проводилося працівниками ДБР

У листопаді про результати розслідування (без прізвищ) повідомили фахівці ДБР:

“Військовослужбовці та працівники військової частини вступили у змову з приватними підприємцями та продавали у магазинах, ресторанах та базарах частину продуктів, призначених для бійців. Вони забирали щонайменше 30% продуктів зі складу, зменшуючи відповідно добові норми харчового забезпечення для військових”, – йдеться у матеріалі ДБР.

На сайті ДБР також повідомляють, що посадовцям військової частини та одному з комерсантів повідомлено про підозру. Йдеться про заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем та заволодіння військовим майном шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що експосадовцям Міністерства оборони України повідомили про нові підозри за фактом розтрати ще майже 1 млрд грн на закупівлях бронежилетів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.