Колишніх працівників міноборони звинуватили у розтраті 1 млрд грн (Фото)

Експосадовцям Міністерства оборони України повідомили про нові підозри за фактом розтрати ще майже 1 млрд грн на закупівлях бронежилетів. Про це заявили у Офісі Генпрокурора.

У 2022 році підозрювані придбали для потреб ЗСУ 50 тис. бронежилетів, які не відповідали встановленим вимогам та не могли бути використані у війську. Їх придбали у компанії нерезидента, кінцевими бенефіціарними власниками якої є громадяни рф.

В результаті, були завдані збитки 948 млн грн.

У схемі були задіяні колишній заступник міністра оборони, екскерівник департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міноборони, ексначальник управління розвитку речового забезпечення Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

Імен в Офісі генпрокурора не назвали, але, судячи з наведених даних, це ексзаступник міністра В’ячеслав Шаповалов та колишній в.о. голови Департаменту закупівель Богдан Хмельницький.

Їм загрожує позбавлення волі на строк до 15 років.

Крім цього, колишній заступник та екскерівник департаменту підозрюються у розтратах 100 та 250 млн грн на закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ. Також їх підозрюють у розтраті майже мільярда гривень на постачанні для ЗСУ непридатної військової форми. Вони під вартою. Третій фігурант — у розшуку.

Нагадаємо, у листопаді стало відомо, що іноземний постачальник бронежилетів і шоломів поверне Міністерству оборони України близько 400 млн грн за неякісний товар. Таке рішення прийняв міжнародний арбітражний суд.

Він задовольнив вимоги українського оборонного відомства. У зазначену суму входить вартість товару, штрафні санкції, відсотки за рік та арбітражний збір.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.