З’явились супутникові знімки замінованої росіянами ЗАЕС (Фото)

Росіяни, які наразі контролюють Запорізьку атомну електростанцію, розмістили на дахах енергоблоків предмети, схожі на вибухівку.

Про це свідчать супутникові знімки ЗАЕС, зроблені 5 липня та оприлюднені виданням Радіо Свобода.

Роздільна здатність знімка не дозволяє встановити, які саме об’єкти з’явилися на даху енергоблока. Однак їх немає на жодному супутниковому знімку АЕС, зробленому за останні півтора роки.

Після появи інформації від ЗСУ про невідомі об’єкти на ЗАЕС, голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі попросив у російської влади надати експертам організації доступ на дахи третього та четвертого енергоблоків, а також в інші частини станції, такі як турбінні зали та приміщення системи охолодження.

У Генштабі ЗСУ пояснюють, що за задумом росіян підрив вибухівки не повинен пошкодити енергоблоки, але, таким чином, окупанти хотіли інсценувати обстріли ЗАЕС з боку Збройних Сил України.

Втім, провокація росіян наразі не вдалася. Завдяки вчасно поширеній Україною інформації про це, в тому числі на міжнародному рівні, наразі, вдалося запобігти сценарію з так званим “обстрілом” атомної станції, який готували окупанти.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.