З’явились подробиці захоплення російського вертольота Мі-8 (Фото)

Українська операція із захоплення російського вертольота Мі-8 називалася “Синиця”. Її протягом 6 місяців розробляли і втілювали за участі співробітників Головного управління розвідки.

Закінчилася операція 9 серпня перельотом на підконтрольну Україні територію вертольота Мі-8 АМТШ. Він належав російському 319-му окремому гелікоптерному полку, який базується на аеродромі Чернігівка у Приморського краї рф.

“Командир екіпажу, молодий офіцер, розумів з самого початку злочинність і неправедність війни, розвʼязаної його агресивною державою, повірив нашим воєнним розвідникам і успішно перелетів на сторону добра, світла і справедливості”, – повідомив офіцер ЗСУ Артем Шевченко.

Про пілота відомо поки лише, що він знаходиться у Києві. В Україні також перебуває його сім’я, яку заздалегідь перевизли з росії. Офіцера обіцяють показати у вересні у фільмі, який буде присвячений роботі української розвідки.

Захоплення російського вертольота Мі-8 порівнюють з операцією “Діамант”, яку у 1966 році провів ізраїльський “Моссад”. Організація переконала іракського пілота викрасти найсучасніший на той момент радянський літак Міг-21.

Нагадаємо, інформація про перегін в Україну російського Мі-8 з’явилася лише кілька днів тому. Відомо, що борт вирушив у рейс між двома авібазами, перевозив деталі до винищувачів Су-27, Су-30 СМ. Разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу. Без їх відома, пілот взяв курс на територію України.

Приземлився Мі-8 у Харківській області. Члени екіпажу почали чинити опір і втікати, тому їх довелося ліквідувати.

Мі-8 тепер служитиме ЗСУ. Деталі до літаків, які були на його борту, використають Повітряні сили України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.