ЗСУ знищили російську РЛС “Прєдєл-Е”: у чому її цінність (Фото)

Вчора у мережі з’явилось відео знищення українськими військовими російської радіолокаційної системи “Прєдєл-Е”. Це унікальна розробка військово-промислового комплексу рф. У ній інженери країни-агресора використали все найновіше і найдорожче, що мали. Тому оцінюють її у $200 млн.

Цю РЛС представили обмеженому колу фахівців у червні цього року. Потім у режимі “цілком таємно” направили на окуповану частину Херсонської області, щоб відстежувати дії українських військових на морі та суходолі.

Машину розробили для постів берегової системи моніторингу надводної та повітряної обстановки на відстанях, що перевищують радіогоризонт. “Прєдєл-Е” може контролювати велику територію та виявляти порушників кордонів.

З допомогою цієї системи військові виявляють, супроводжують та надають цілевказівки по суднам, літакам і безпілотникам.

РЛС використовує активні фазовані антенні решітки (АФАР) та інші технології, які, за даними розробника, дозволяють збільшувати дальність виявлення у 10-15 раз у порівнянні з дальністю радіогоризонту.

Точні параметри “Прєдєл-Е” засекречені.

Нагадаємо, у Херсонській області українські реактивники виявили і знищили унікальну російську РЛС “Прєдєл-Е”. Рідкісну ціль спалили разом з новітньою системою РЕБ “Леєр-2”, що прикривала найсучаснішу радіолокаційну станцію окупантів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.