За тиждень в Україні запрацює Єдиний реєстр зброї

З наступного тижня в Україні починає працювати Єдиний реєстр зброї (ЄРЗ) — завдяки цьому можна буде отримати інформацію про свою зареєстровану зброю.

У Міністерстві внутрішніх справ кажуть, що процедура отримання дозволів буде спрощена, отримання дозволів прискорюється диджиталізацією.

Єдиний реєстр зброї передбачає створення Електронних кабінетів. Завдяки цьому власники зброї зможуть отримати послуги, не виходячи з дому – документи можна буде подати через “Єдине вікно громадянина” (або у магазині з продажу зброї). Для цього треба:

— зайти на портал “Єдине вікно громадянина”

— авторизуватися;

— оформити заявку;

— прикріпити пакет необхідних документів;

— додати сканкопії;

— завірити копії електронним підписом;

— надіслати заявку.

Крім того, ЄРЗ передбачає максимально спрощене придбання та продаж зброї. У кожного громадянина буде свій електронний кабінет з повною інформацією про його зброю, про терміни перереєстрації, про перевірки, відмітки купівлі-продажу.

А при купівлі зброю можна буде вибрати та замовити, не заходячи ані в підрозділи дозвільної системи, ані в магазин.

Раніше у МВС заявили, що на складах магазинів є близько 70 тисяч одиниць різного виду зброї. Її можна буде внести в базу й продавати звідти.

У відомстві наголошують, що основна мета Єдиного реєстру – щоб вся зброя, яка є на руках у громадян, а це 1,3 млн одиниць, була в реєстрі. Це ж стосуватиметься і нової зброї, яка надходитиме в Україну.