ЗСУ зможуть бачити поле бою з космосу

Західні країни-партнери надали українській армії автономні розвідувальні комплекси Skykit. Їхня технологія дозволяє стежити за розвитком війни у реальному часі, пише французьке видання «L’Express».

Американська компанія Palantir, яка розробила комплекси Skykit – провідний постачальник розвідувальної електроніки для армії США та інших західних країн.

Завдяки комплексам Skykit, українські захисники можуть під’єднатися до одного із 40 супутників, які щодоби пролітають над Україною. Дані, зібрані та проаналізовані штучним інтелектом, допоможуть ЗСУ «побачити» переміщення ворога із затримкою максимум на хвилини.

Цінність Skykit для українських військ ще й у тому, що в разі домовленості на міжурядовому рівні, ЗСУ отримають доступ навіть до супутників Пентагону.

Увесь комплекс являє собою велику «валізу» з акумуляторами, двома моніторами, ноутбуком, дроном Quadcopter, антеною, камерою Trailcam Nano та особливим програмним забезпеченням. За інформацією зарубіжних медіа, наразі українська армія вже використовує на фронті обладнання Skykit. Тепер його буде ще більше.