Soldiers with the 3rd Battalion, Princess Patrica’s Canadian Light Infantry, instruct Ukrainian recruits on the principles of camouflage and concealment during Operation UNIFIER on 23 January 2023 in the United Kingdom. Please Credit: Corporal Eric Greico, Canadian Armed Forces Photo.

ЗСУ сформували батальйон “Сибір” із громадян Росії – Bloоmberg

Збройні сили України сформували батальйон “Сибір”, який повністю складається із громадян рф. Це охочі боротися проти диктатури Путіна, пише видання Bloоmberg.

Батальйон об’єднав десятки росіян та представників етнічних меншин у росії, які виїхали у треті країни, щоб приєднатися до української армії. У формуванні багато якутів та бурятів зі Східного Сибіру. Вони заявили, що хочуть незалежності від росії та розглядають перемогу України у війні як крок до досягнення цієї мети.

“Якщо люди хочуть боротися за Україну, за наші кордони, за крах цього російського радянського режиму чому б і ні? Це їхній вибір, і це показує, що не всі росіяни підтримують Путіна”, – сказав їхній український інструктор та командир із позивним “Батя”.

На відміну від добровольчих груп, таких як легіон “Свобода Росії”, солдати батальйону “Сибір” є частиною регулярної української армії та очікують, що їх дуже скоро відправлять у бій.

Росіянин з Московської області з позивним “Ганді” заявив, що покинув росію в березні минулого року. Поїхав в Україну через Польщу, щоб боротися зі злочинами, скоєними його країною. Він вибрав свій позивний, пов’язаний з лідером індійських пацифістів, тому що він виступає проти насильства.

“Але я маю право захищати життя інших людей. Я відчував, що як росіянин я відповідальний злочини армії рф, — сказав 41-річний чоловік. – Я розумію, що мене можуть убити в першому бою, але для мене набагато страшніше відчувати себе співучасником зла, яке йде з моєї країни”.

В Україні заявили, що розраховують залучити до війни з росією більше її притомних громадян, особливо представників національних меншин, які прагнуть позбавитись диктатури Путіна.

Бійці батальйону “Сибір” пройшли ретельну перевірку служби безпеки. Вони довели свою прихильність до України. Всі кандидати підписали військовий контракт, прийнявши армійські позивні для захисту своєї особи.

“60 бійців батальйону – добровольці. Серед них немає російських військовополонених. Українські військові планують прискорити перевірку біографічних даних, яка може зайняти до року, щоб спонукати більше росіян вступити до їхніх лав”, – заявив представник ЗСУ.

Нагадаємо, українські військові провели операцію із захоплення російського вертольота Мі-8, яка називалася “Синиця”. Її протягом 6 місяців розробляли і втілювали за участі співробітників Головного управління розвідки. Закінчилася операція 9 серпня перельотом на підконтрольну Україні територію вертольота Мі-8 АМТШ. Він належав російському 319-му окремому гелікоптерному полку, який базується на аеродромі Чернігівка у Приморського краї рф.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.