ЗСУ показали захоплений російський бронетранспортер “Ракушка” (Фото)

Волонтери відновили російський бронетранспортер “Ракушка”, захоплений Збройними силами України, та передали його бійцям 79 десантно-штурмової бригади.

Відновлений зразок переформатували під санітарну машину. Про початок відновлення трофейної “Ракушки” два місяці тому повідомив волонтер із ніком “Падре” у соцмережі Х, відомій раніше як Twittter.

Ось так вона БТР-МД “Ракушка” виглядав до відновлення її волонтерами. На бортах машини лишився російський камуфляж, хоча її й прикрасили українськими прапорами. 

До слова, згідно з даними порталу Oryx, Сили оборони України захопили мінімум сім БТР-МД “Ракушка”.

Загалом же, за даними Oryx, росіяни втратили мінімум двадцять “Ракушок”. З огляду на те, що станом на 2023 рік окупанти мали близько ста таких машин, це доволі рідкісний трофей для ЗСУ.

Зрештою після двох місяців ремонту БТР-МД “Ракушка” перетворився в українську “Мушлю”.  Машина отримала типовий для ЗСУ камуфляж і трохи цікавих візерунків на лобовій частині.

Відновлена БТР-МД “Ракушка”. Фото: Twitter Падре.

Перші такі БТР почали надходити до російської армії лише у 2015-2016 роках, тож можна вважати їх відносно новою технікою для росіян.

Окрім доставки бійців на поле бою, БТР-МДМ “Ракушка” здатен виконувати й інші завдання. Зокрема, перевозити різноманітні вантажі загальною вагою до двох тонн, як-от боєприпаси, озброєння, паливно-мастильні матеріали тощо.

З озброєння у російської “Ракушки” є лише два кулемети калібру 7,62 мм. Проте, вона доволі мобільна — завдяки своїй масі та габаритам БТР-МДМ може десантуватися і транспортуватися літаками Іл-76, Ан-124 та вертольотами Мі-26.

До слова про трофейну техніку, нещодавно ЗСУ показали захоплену рідкісну російську бойову машину піхоти БМП-2М баштою “Бережок”.  Бійці ЗСУ вже навіть встигли її перефарбувати, тож на бортах машини помітні традиційні білі хрести та українські тризуби. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.