ЗСУ показали роботу потужної данської САУ Caesar на фронті (ВІДЕО)

У Збройних силах України показали бойове застосування 155-мм самохідної артилерійської установки Caesar.

На відео помітно, що українські військові використовують данську модифікацію САУ на шасі 8х8 Tatra 815-7.

Раніше Данія обіцяла передати Україні власні 19 САУ Caesar, які у 2017 році країна замовила у французької компанії Nexter.

Данська модифікація САУ доволі сильно відрізняється від звичних версій Caesar, зокрема вона отримала нове шасі 8х8 та автоматизовану систему заряджання.

Водночас, сама артилерійська частина у вигляді 155-мм гармати довжиною 52 калібри, поєднана з цифровою системою управління вогнем, не змінилась.

Нове шасі 8х8 Tatra 815-7 дозволяє перевозити ще більше боєприпасів — 30, замість 18 у французькій модифікації. Водночас, вага машини зросла майже на 10 тонн, що пов’язано й зі збільшенням бронювання шасі.

Крім того, Данія оснастила свої САУ автоматизованою системою заряджання. Завдяки маніпулятору, який відповідає за заряджання снарядів вдалось зняти навантаження на розрахунок.

Відтак задача заряджаючого — поставити снаряд на лоток одразу поблизу боєукладки, а не нести його в руках до казенної частини.

Як раніше повідомляв “Військовий Кур’єр”, на фронт також вже вирушила й українська САУ “Богдана”, яка пройшла модернізацію та отримала нове шасі й систему управління вогнем.