ЗСУ показали роботу броньованої інженерної машини Pionierpanzer на фронті (Відео)

Збройні сили України вже використовують на фронті броньовані інженерні машини Pionierpanzer 2A1 Dachs. Три такі машини в рамках чергового пакету військової допомоги надала Німеччина у березні.

Військові опублікували відео, де Pionierpanzer відкопує український Т-64БВ.

Pionierpanzer 2A1 Dachs – це броньований екскаватор-бульдозер, який виготовила німецька компанія Maschinenbau Kiel. Замовлення на 140 одиниць такої техніки надійшло від німецького уряду в 1990 році.

Машина зроблена на базі танка Leopard 1 із 35-мм бронею, двома димовими гранатометами і кулеметом MG3. Оснащена гідравлічною екскаваторною стрілою і потужним бульдозерним відвалом. Приводиться в дію 10-циліндровим багатопаливним двигуном MTU MB 838 CAM, потужністю 830 к. с. Він може розганяти машину до 45 км/год по пересічні й місцевості.

Екіпаж машини складається з водія, командира і його помічника. Основні завдання, які покладають на цю спецтехніку – звільнення доріг від завалів, очищення площ, створення окопів і траншей, а також проведення будь-яких будівельних робіт, де потрібна потужна вантажна спецтехніка. Машину використовують також в якості крана, здатного підіймати до 7,8 т.

Pionierpanzer здатна працювати під водою на глибині до 4 м. Управління телескопічною стрілою і ковшем екскаватора здійснюється з берега за допомогою дистанційного керування або зі спеціальної надводної башти.

Також спецтехніка обладнана спеціальним різальним і зварювальним устаткуванням, що дозволяє демонтувати залізничні колії, руйнувати металеві конструкції і проводити необхідні ремонтні зварювальні роботи.

Нагадаємо, на початку вересня Німеччина оголосила про надання Україні нового пакету військової допомоги. До нього, зокрема, увійшли броньований мостоукладальник Biber, 4 важких тягача з причепами для транспортування танків і 32 вантажівки Zetros.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.