ЗСУ показали бельгійські гаубиці у важких умовах на фронті (Відео)

Українські захисники опублікували відео використання на передовій бельгійських самохідних гаубиць M109A4BE. На відео видно, у яких важких умовах на фронті доводиться працювати українським артилеристам. Зокрема, як одну з гаубиць M109A4BE, яка застрягла в оборонному укріпленні (капонірі) витягає інша, така ж сама.

M109A4BE – це бельгійська модифікація базової у арміях НАТО 155 мм самохідної артилерійської установки М109. Минулого літа було повідомлено, що уряд Великобританії домовився з приватною бельгійською компанією про купівлю 28 таких самохідних установок для ЗСУ. У січні цього року з’явилися перші фотографії цих гаубиць на лінії фронту. А тепер з’явилося і відео з ними.

Самохідна гаубиця M109A4BE має дальність стрільби до 22 км (або до 30 км – при використанні спеціальних реактивних снарядів). Темп стрільби – до 6 пострілів на хвилину. Крім 155 мм гармати, гаубиця має також додаткове озброєння: 12,7 мм кулемет M2HB та 7,62 мм кулемет M240. Корпус та башта M109A4BE виконані з катаної алюмінієвої броні, яка захищає від влучань зі стрілецької зброї та уламків снарядів польової артилерії.