ЗСУ отримали унікальний бронетранспортер-амфібію (Фото)

Військовий аналітик Арслон Ксудосі опублікував у Твіттері фото чесько-польського бронетранспортера OT-64 SKOT, який отримали у своє розпорядження українські захисники.

Видання Army Recognition пише, що раніше у ЗСУ не було таких машин. Водночас, про їх передачу Україні не згадував ніхто з країн-союзників. Припускають, що цю техніку Україні могли передали таємно.

Нагадаємо, OT-64 SKOT – це бронетранспортер-амфібія, який розробили інженери Чехословаччини та Польщі у 1959 році, а випускала його Fabryka Samochodów Ciężarowych (FSC) протягом 1960-1970-х. Загалом, їх було випущено понад 4,5 тис. одиниць.

Машина має масу 14,5 тонн, довжину – 7,44 м, ширину – 2,55 м, висоту – 2,71 м.

Оснащена бронею товщиною від 6 до 13 мм, що забезпечує захист від стрілецької зброї. OT-64 SKOT озброєний двома кулеметами калібром 7,62-мм і 14,5-мм.

На бронетранспортері встановлений дизельний двигун Tatra T-928-14 V-8 з повітряним охолодженням, потужністю 177 кінських сил. Це дозволяє йому розвивати максимальну швидкість 94 км/год на суші та 9 км/год – у воді.

OT-64 SKOT розрахований на двох членів екіпажу та має 18 місць для десанту. Моделі OT-64A і SKOT-2A можуть перевозити ще 10 бійців додатково.

Ця машина відрізняється надійністю, мобільністю та головне – здатна діяти, як на суші, так і на воді . Це зробило її популярною серед військових формувань, яким потрібно було реалізовувати операції зі швидкого прориву оборони противника. Такий транспортер стане особливо в нагоді нашим військам на Херсонському напрямку контрнаступу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.