ЗСУ ефектно знищили російський ЗРК “Панцирь-С1”, який стояв на межі з Кримом (Відео)

Збройні сили України знищили російську бойову машину 72В6 зенітно-ракетного комплексу 96К6 “Панцирь-С1” біля селища Чаплинка у тимчасово окупованій частині Херсонської області.

Населений пункт знаходиться майже на межі з Кримом, на шляху до Перекопського перешийка, що сполучає півострів з материком. До найближчих позицій ЗСУ щонайменше 45 км. Це заявлена гранична відстань для реактивних снарядів MLRS, якими стріляють РСЗВ HIMARS та M270.

Відео точного вистрілу по ворожому ЗРК військові опублікували у мережі.

“Панцирь-С1” – це порівняно новий комплекс, що випускається з 2008 року. Він призначений для ближнього прикриття об’єктів від усіх сучасних і перспективних засобів повітряного нападу. Має суміщену багатоканальну систему захоплення та супроводу цілей із ракетно-артилерійським озброєнням. Це створює безперервну зону перехоплення цілі на висоті 0-15000 м і по дальності 0,2-20000, навіть без зовнішньої підтримки.

До шести машин “Панцирь-С1” можуть спільно працювати через цифрову мережу зв’язку в різних режимах. Бойові дії в складі батареї виконуються таким чином, один “Панцирь-С1” працює як бойова машина та одночасно як командний пункт. Від трьох до п’яти машин можуть бути підключені до нього та отримувати цілевказівки для подальшого виконання завдання.

Озброєний ЗРК двома двоствольними зенітними гарматами і 12 ракетами класу “земля-повітря”. Біля них розміщується радар супроводу цілей.

Нагадаємо, влітку Збройні сили України підбили російський зенітний ракетно-гарматний комплекс “Панцирь-С1”, який не зміг влучити по українському FPV-дрону. У мережі з’явилось відео, як росіяни спочатку намагаються втекти від безпілотника, але зрештою вирішують прийняти бій.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.