"Зривала мобілізацію до ЗСУ": поблизу Одеси затримали соратницю Шарія

“Зривала мобілізацію до ЗСУ”: поблизу Одеси затримали соратницю Шарія

Українські правоохоронці затримали жительку Миколаєва, яка під прикриттям переселенки займалася колабораційною діяльністю на користь РФ. Зловмисниця входила до “активу” забороненої “партії Шарія” та співпрацювала з російською розвідкою. За вказівкою ворога вона поширювала фейки про Сили оборони та вихваляла Путіна у соцмережах, а також закликала українців ухилятися від мобілізації.

За даними слідства, колаборантка підтримувала зв’язок з окупантами через своїх батька та брата, які підтримують російську агресію та воюють проти України. Вона також отримувала від російських спецслужбовців перелік актуальних тем для поширення деструктивного контенту, щоб дискредитувати призов на військову службу та закликати українців ухилятися від мобілізації.

Крім того, затримана розповсюджувала інформацію із фотографіями про детальні адреси Миколаєва, за якими перебувають військовослужбовці під час виконання ними заходів з призову. Цим вона надавала допомогу особам, які ухиляються від військового обліку або порушують правила військового обліку.

Наразі зловмисниця перебуває під вартою і їй загрожує до 12 років тюрми за двома статтями Кримінального кодексу України: колабораційна діяльність та перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період.

Раніше в Одесі також були затримані двоє братів-іноземців, які працювали на російську ФСБ та розвідували місця найбільшого зосередження особового складу та військової техніки підрозділів Сил оборони України. Чоловіки вступили у змову зі співробітником ФСБ та погодились виконувати завдання на проведення підривної діяльності проти України. Вони розраховували на “посади” у разі окупації Одещини.

Українські правоохоронці продовжують боротьбу з російською агресією та провокаціями на території країни. Затримання таких колаборантів та агентів ворога є важливою запорукою безпеки та цілісності України.