Знищення літака А-50 власною ППО – це російський фейк – ISW

Аналітики американського Інституту вивчення війни проаналізували заяви про знищення літака А-50 системами протиповітряної оборони рф та прийшли до висновку, що це російський фейк.

У командування ЗСУ вчора підтвердили знищення літака А-50 українськими Повітряними силами. Окрім того, серйозно пошкодили літак повітряного командного пункту Іл-22.

Водночас так звані російські медіа в основному заперечували, що українські сили збили літак А-50. Натомість вони заявили, що літак був знищений дружнім вогнем російської протиповітряної оборони.

Це звучить доволі дивно, оскільки А-50 використовується для координації дій російської авіації та, можливо, протиповітряної оборони, зауважили аналітики. Твердження про те, що власні системи ППО збили А-50, було б катастрофічним провалом з боку російських сил.

Повідомляють, що одне з російських медіа звинуватило російських командирів, які не мають належного досвіду. Водночас нинішній командувач Повітряно-космічних сил росії Віктор Афзалов, на думку оглядачів, має достатній досвід роботи в російській ППО.

“Його досвід роботи в силах протиповітряної оборони мав би бути відповідним для того, щоб російські війська не збивали власні літаки повітряного управління”, – йдеться в повідомленні.

Водночас посилаючись на інше інсайдерське джерело, аналітики Інституту вивчення війни заявляють, що росіяни створили фейк про те, як російські сили ППО збили А-50. Інформацію сфабрикували для того, “щоб запевнити російських пілотів, що польоти над Чорним і Азовським морями все ще безпечні”.

“Незрозуміло, чому російські пілоти мають почуватися комфортніше з думкою про те, що їхні наземні засоби протиповітряної оборони є настільки некомпетентними”, – запитують аналітики ISW.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.