Зеленський змінив командувача Медичних сил ЗСУ

Президент Володимир Зеленський, за поданням міністра оборони, змінив командувача Медичних сил Збройних Сил України.

Замість генерал-майора медичної служби Тетяни Остащенко новим командувачем призначив генерал-майора медичної служби Анатолія Казмірчука.

“Завдання очевидне – і про це неодноразово говорилося в суспільстві. Потрібен принципово новий рівень медичного забезпечення наших воїнів. Від якісних турнікетів до повної цифровізації та прозорості в постачанні. Від якісного тренування до щирої комунікації з бойовими медиками в тих підрозділах, де медицина розгорнута дійсно правильно та дійсно ефективно. Досвід ефективності конкретних підрозділів має бути поширений на всі сили оборони”, – заявив міністр оборони Рустем Умєров.

Тетяна Остащенко з 1998 року проходила військову медичну службу на різних посадах – від начальниці аптеки військової частини до головного інспектора Головної інспекції Міністерства оборони України. Призначена Командувачем Медичних сил ЗСУ була в липні 2021 року. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, у ЗМІ та соцмережах траплялись нарікання і критика від військових медиків стосовно діяльності Остащенко на посаді командувача.

Анатолій Казмірчук народився 26 червня 1970 року в селі Шевченкове Хмільницького району на Вінниччині. 1993-го закінчив факультет підготовки лікарів для Військово-морського флоту Військово-медичної академії імені Кірова у Санкт-Петербурзі.

У 1993-1996 роках був слухачем факультету підготовки військових лікарів Української військово-медичної академії. Після закінчення обіймав посаду начальника відділення загальнолікарської допомоги Центрального відділення поліклініки Міністерства оборони України.

З 2011 року працював провідним терапевтом Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь” у місті Києві. За рік очолив установу і обіймав посаду керівника до цих пір.

Нагадаємо, у серпні згідно з президентського указу звання бригадного генерала було вперше присвоєно жінці – полковнику медичної служби Тетяні Остащенко, командувачу Медичних сил ЗСУ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.