Зеленський підписав закони про спрощене проходження ВЛК

В Україні розширять перелік державних і комунальних закладів охорони здоров’я, при яких створюють військово-лікарські комісії (ВЛК) та вдосконалять процедуру оформлення документів і лікування військовослужбовців під час дії воєнного стану.

Відповідні законопроєкти підписав президент України Володимир Зеленський.

Так ухвалений Радою законопроект 9154 передбачає, що військово-лікарські комісії створюватимуть також і при закладах охорони здоров’я МВС, Держприкордонслужби, Служби зовнішньої розвідки тощо.

Разом з тим законопроєкт №9158 полегшує для військовослужбовців оформлення довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва). Також вдосконалюється процес оформлення та направлення медичних документів між військовими частинами та закладами охорони здоров’я.

Передбачається, що законопроєкти зменшать черги та приберуть зайву бюрократію під час проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Нагадаємо, що Міністерство оборони створило довідник для захисників, де військовослужбовці можуть знайти алгоритм дій у випадку поранення, а також побачити відповіді на питання, які виникають під час лікування, проходження ВЛК, отримання виплат і тд.