Таємно передані Словенією бронетранспортери Valuk вже на озброєнні ЗСУ (Відео)

В Україні помітили бронетранспортери Valuk, про передачу яких раніше говорили у ЗМІ. Водночас, Словенія досі офіційно не підтвердила інформацію про передачу цих бронемашин Києву. Крім того, погодження на передачу цих машин мала дати ще й Австрія, як виробник прототипу. Але і про згоду австрійської сторони на передачу цих БТР Україні теж досі офіційно нічого не відомо.

Тим не менше, у мережі з’явилось відео, автор якого запевняє, що кадри зняті в Україні — а Valuk вже на службі українських воїнів.

БТР Valuk – ліцензійна версія легкої багатоцільової колісної бронемашини SSF Pandur австрійської компанії Steyr, яку виготовляють у Словенії на потужностях заводу Sistemska tehnika.

Стандартна модифікація цього БТР може витримати обстріли бронебійними патронами калібру 7,62 мм по периметру та бронебійними боєприпасами калібру 12,7 мм у фронтальній зоні.

Крім цього, бронемашина може оснащуватись комплексом додаткового навісного керамічного бронезахисту компанії Rafael, який забезпечує захист від бронебійних куль калібру 12,7 мм на всі 360 градусів.

Екіпаж БТР захищений від підриву на протитанкових та протипіхотних мінах. Відсік екіпажу оснащений автоматичною системою виявлення пожежі та пожежогасіння.

БТР Valuk оснащені 40-мм автоматичними гранатометами або 12,7-мм автоматичними кулеметами. Таких машин у словенській армії було 85 одиниць. Вони перебували на озброєнні 24 роки.

Загалом Словенія вже передала на потреби ЗСУ 28 танків M55S, 35 гусеничних броньованих машин M80A, 16 гаубиць M2A1, 20 автомобілів HMMWV та багато інших типів озброєння.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв, що Італія таємно відправила до України бронемашини (“колісні танки”) Centauro B1 та військові автомобілі Iveco VM 90.