Збройні сили Швеції продемонстрували артилерійську систему “Archer” в США

Військовослужбовці з усієї країни надавали оперативну підтримку, фізичну безпеку та охорону здоров’я сил під час спонсорованого Об’єднаним штабом заходу Bold Quest 21.2 з демонстрації та оцінки можливостей коаліції, який проходив у Кемп-Аттербері та міському навчальному центрі Маскататук, Індіана. Артилерійська система Archer, або Archer – FH77BW L52, або Artillerisystem 08 – міжнародний проект, спрямований на розробку самохідної гаубиці наступного покоління для Швеції та Норвегії. Королівський шведський артилерійський полк налічує 48 систем. У 2020 році шведська армія замовила 24 додаткових, збільшивши загальну кількість до 72.


Під час Bold Quest 21 американські та союзні війська спеціальних операцій повинні покращити свою сумісність, цілі та процедури авіаударів, працюючи з одними з найбільш смертоносних планерів у світі. Як регулярна вправа, Bold Quest кожні кілька місяців об’єднує країни-союзники та партнерів. В результаті циркулюють ідеї та тактика, прийоми та процедури, завдяки чому учасники краще отточують майстернісь та стають ефективніше на полі бою. Крім того, спільні навчальні заходи є найкращим способом побудувати оперативну сумісність без війни. Крім того, як міжнародний навчальний захід, Bold Quest 21 приймав представників сил спецоперацій з інших країн. Наприклад, елітні норвезькі підрозділи спеціальних операцій з боротьби з тероризмом Forsvarets Specialkommando (FSK) направили операторів до США для участі в навчаннях.


Гаубиця Archer була розроблена для шведських збройних сил за контрактом, укладеним з компанією Bofors (зараз BAE Systems Bofors) у 2003 році. Серцем артилерійської системи Archer є повністю автоматизована гарматна гаубиця калібру 155 мм/L52 і дистанційно керований снаряд M151 Protector. Система базується на модифікованому шасі 6×6 Volvo A30D, зчеплено-поворотному самоскиді. Кабіна автомобіля та моторний відсік повністю броньовані, а кабіна оснащена куленепробивними та осколковими вікнами. Система розроблена для високої стратегічної, оперативної та тактичної мобільності. Автомобіль може розвивати швидкість до 70 км/год, пересуватися по снігу на глибину до 1 метра, транспортуватись залізницею та повітряним транспортом у новому літаку A400M.

Машина несе 21 155-мм снаряд в повністю автоматичному магазині. Початковий час розгортання та час повторного розгортання становить менше 30 секунд. Система забезпечує точний удар і високу тривалу вогневу міць для підтримки та глибоких вогневих операцій з боєкомплектом понад 25 т на гармату та цілодобовою роботою. Гаубиця має безперервну скорострільність 75 пострілів на годину, інтенсивну скорострільність 20 пострілів (тобто повний магазин) за 2,5 хвилини (ефективна скорострільність 480 пострілів на годину) і швидкість залпового вогню три вистріли за 15 секунд. Пряме прицілювання може використовуватися для цілей на дальності до 2000 м.