Талібан розгортає на кордоні з Китаєм підрозділи шахидів

Талібан має довгу історію використання терористів-смертників. Протягом війни з афганськими силами безпеки та американськими військами таліби використовували шахидів для нападу на істеблішмент та релігійні меншини. Зараз йя терористична організація інституціалізує загони самогубців у складі своєї регулярної армії. Звучить дивно – армія із загонами самогубців? Але ми говоримо про Талібан.

Американські війська пішли, афганські сили безпеки знищені. Отже, з яким ворогом саме прагне боротися Талібан? В першу чергу таліби хочуть захистити свої кордони з Китаєм. Так, той самий режим, який підтримував Талібан з моменту виведення військ США, тепер зіткнувся з небезпекою на своїх кордонах.

Китай думав, що зможе завершити офіційну угоду з Талібаном. Він заплатив багато грошей терористичній організації з єдиним проханням – тримати під контролем Ісламський рух Східного Туркестану ( ETIM ). ETIM складається з уйгурських бійців, які мають одну ціль у своєму житті – звільнити Сіньцзян від Комуністичної партії Китаю. Понад 1 мільйон мусульман-уйгурів були загнані Китаєм у «табори для інтернованих, які дійсно мають моторошну схожість з концентраційними таборами Гітлера.

Щоб запобігти підтримці уйгурського спротиву Китай виступив перед світом за легітимність Талібану. Але уйгурські бойовики, які базуються в Афганістані, навіть приєдналися до ІДІЛ-К, і Талібан нічого з цим не зробив. “Талібан” ніколи не буде розправлятися з жодними екстремістськими організаціями, і він має історію підписання угод, не дотримуючись їх.

Отже, Талібан спочатку доїв Китай, як корову, а тепер випускає проти нього своїх терористів-смертників

В історії воєн є випадки використання самогубців. Під час Другої світової війни японці використовували льотчиків-камікадзе для бомбардування кораблів союзників. У 2006 році повідомлялося, що Іран створив загін смертників з 40 000 навчених шахидів, готових пожертвувати собою заради використання ядерної бомби Тегерану. Північна Корея використовує інший вид самогубців — шпигунів-вбивць, які добираються до жертви через ліжко.

Але держави не використовують загони самогубців так відверто, як терористичні організації. У 2014 році, наприклад, терорист-смертник увірвався в натовп під час волейбольного перегляду, загинуло 45 осіб . Шахіди були зброєю Талібану під час 20-річної війни з американськими військами.

Багато хто думав, що після того, як таліби захопили Афганістан і американські війська вийшли з розореної війною країни, Талібан припинить використовувати загони смертників. Але ця терористична організація чітко показала – терористів-смертників не кинуть. У жовтні таліби пообіцяли земельні ділянки та грошові пакети для сімей шахидів.

Фактично, загони самогубців залишаються головною ударною силою в стратегії Талібану. Під час параду перемоги після захоплення Афганістану таліби продемонстрували своїх шахидів та жилети смертників із вибухівкою. Талібан також оголосив про створення нової «бригади мучеництва», яка повністю складатиметься з терористів-смертників.

Повідомляється, що терористи-смертники талібів переважно молоді та неосвічені. Деяким з них лише 20 років, і Талібан промиває їм мізки. Талібан каже їм, що виходячи на поле бою і буквально підриваючи себе разом з багатьма іншими вони виконують релігійну місію.

І ось великий сюрприз – Талібан розгортає терористів-смертників на кордоні з Китаєм. Повідомляється, що деякі терористи-смертники працюють, вони вже досягли північно-східного кордону з Китаєм і Таджикистаном.

Заступник губернатора провінції Бадахшан мулла Нісар Ахмад Ахмаді підтвердив подію, повідомивши Khaama Press, що батальйон смертників був розгорнутий в регіоні, який межує з країнами Таджикистану та Китаю.

Батальйон називається Lashkar-e-Mansoori (“армія Мансура”) і є тим самим підрозділом, який раніше таліби використовували для здійснення атак смертників, спрямованих на афганські сили безпеки. Отже, Талібан робить все проти Китаю своїми терористами-смертниками. І це нікого не викликає несподіванки.