Україна може отримати від США снаряди зі збідненим ураном вже наступного тижня – Reuters

США вперше передадуть Україні танкові бронебійні боєприпаси, що містять збіднений уран. Вони увійдуть до нового пакету допомоги Україні. Про це повідомляє британське агентство Reuters.

На початку року боєприпаси зі збідненим ураном до України відправляла Велика Британія. Це буде перше постачання таких боєприпасів зі США.

Збіднений уран є побічним продуктом збагачення урану. Його використовують для боєприпасів, оскільки його надзвичайна щільність дає снарядам здатність легко проникати через броню та самозайматися. Збіднений уран не є ядерною зброєю і його використання не заборонене. Проте він токсичний і може становити загрозу для здоров’я людини, якщо потрапить в організм під час вибуху. Коли снаряд зі збідненим ураном влучає в ціль і розривається, дрібні частинки урану можуть вдихатися військовими, які, зокрема, перебувають в ураженому транспорті.

Міжнародне агентство з атомної енергії повідомляло, що дослідження в колишній Югославії, Кувейті, Іраку та Лівані показали, що існування залишків збідненого урану, розсіяних у навколишньому середовищі, не становить радіологічної небезпеки для населення постраждалих регіонів.

Боєприпаси зі збідненим ураном можна використовувати в парі з американськими танками Abrams. Перші 10 танків Abrams ЗСУ отримають вже за два тижні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.