Завершено службове розслідування щодо Баканова

Службове розслідування щодо ексочільника СБУ Івана Баканова завершене. Про це в ефірі «Радіо Свобода» повідомив член комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки Федір Веніславський. Питання, за його словами, порушили на засіданні комітету 6 лютого за участю чинного голови СБУ Василя Малюка.

«Спеціальні процедури щодо перевірки пана Баканова завершені. Думаю, що про це суспільство буде проінформоване, коли це буде необхідно. Тому що це грифовані матеріали перевірки, матеріали з обмеженим доступом. Вчора ми також отримали відповідь, де перебуває пан Баканов. Він перебуває в Україні», – зазначив Веніславський.

На запитання щодо вмісту матеріалів службового розслідування, Федір Веніславський відповів, що члени комітету «допущені до всіх рівнів державної таємниці, але не завжди можуть говорити».

Водночас секретар оборонного комітету Ради Роман Костенко, що теж був присутній на засіданні, повідомив, що не знає, чи виявлені службовим розслідуванням якісь факти злочинів, вчинені Бакановим. На його думку, матеріали розслідування мають передати в Державне бюро розслідувань.

«Пан Баканов є військовослужбовцем. Тому такі справи розслідує ДБР. Але наскільки я знаю, ця справа не передана до ДБР і я не знаю, чи взагалі там є факти злочину. Але ДБР має вивчати результати цього розслідування. Тому конкретики не було», – зазначив Роман Костенко.

За словами Костенка, засідання комітету проводилося не в закритому режимі та не в спеціальному приміщенні, тому Василь Малюк не міг вільно відповідати на всі запитання.