Затримали воєнкомів, які організували безпрецедентну за масштабами схему ухилення від мобілізації (Фото, відео)

Працівники ДБР та СБУ викрили безпрецедентну за масштабами схему ухилення від мобілізації. В ній були залучені посадовці 9 військкоматів, переважно з Києва та області, керівниця ВЛК Макарівського району Київщини.

Організував мережу колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки. Під його контролем інші учасники злочинної організації вносили завідомо недостовірні дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я.

Спільники підробляли довідки ВЛК, оформлені без проходження військовозобов’язаними встановленої процедури. Учасники угруповання надавали поради, вказівки щодо місць, порядку та способу перетину державного кордону України.

Більшість документів оформлялося через один із районних ТЦК та СП Київської області, але до схеми було залучено представників ще щонайменше з 7 київських районних військкоматів та одного на Закарпатті. Мала зв’язки порушники закону й в багатьох інших регіонах України.

Частина учасників схеми відповідала за пошук клієнтів, інша – за незаконне оформлення документів. Представники напрямків не перетиналися.

За попередніми даними, за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 епізодів отримання грошей. За втечу з України платили по $6-10 тис. Це були як вчорашні студенти, так і банкіри з дорослими синами.

Правоохоронці вилучили документацію та носії інформації, що підтверджують реалізацію протиправної схеми. У ході досудового слідства, працівники ДБР встановлюють точну кількість ухилянтів, які оплатили “послуги” зловмисників.

Семи учасникам злочинної організації повідомлено про підозру у незаконному переправленні ухилянтів через кордон.

Нагадаємо, нещодавно працівники Державного бюро розслідування повідомили підозру керівнику Рівненського обласного ТЦК і СП Сергію Луцюку. Воєнком у липні побив підлеглого і вже був затриманий ДБР. На цей раз його звинуватили у тому, що не задекларував статки на 46 млн грн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.