Ізраїльська лазерна суперзброя: що про неї відомо? (Відео)

Українські ЗМІ масово підхопили новину про лазери ЦАХАЛ, які знищують дрони і ракети. Йдеться про систему ППО Iron Beam – “Залізний промінь”.

Джерелом для валу публікацій став пост військового оглядача Ігоря Левина, який, у свою чергу, посилається на Твіттер-акаунт користувача Елі Гріна. У ньому було розміщено відео, яке за лічені години стало вірусним. Автор стверджував, що на відео – робота ізраїльської суперзброї, яка за допомогою лазерного променю знищує ракети ХАМАСУ.

Проте, вже через 2 години після публікації твіта Гріна, ізраїльська розвідка “Мосад” спростувала цю інформацію. Виявилось, що “Залізний промінь” наразі не стоїть на бойовому чергуванні.

Що таке Iron Beam?

Iron Beam представляє собою лазер потужністю 100 кВТ. Для порівння, стільки енергії акумулює і передає невеличка електропідстанція, що живить електроенергією з кількадесят багатоповерхівок.

“Залізний промінь” здатен вражати цілі на відстані до кількох кілометрів. Він може перехоплювати не тільки ракети і безпілотники, але й навіть артилерійські снаряди та мінометні міни. “Промінь” працює за принципом мікрохвильовки – лазери просто нагрівають ціль протягом 4-5 секунд, в результаті метал плавиться, мікросхеми виходять з ладу, вибухівка – детонує.

Але головна перевага Iron Beam – відносна дешевизна. Ракета-перехоплювач ізраїльського “Залізного купола” Tamir коштує близько 50 тисяч доларів. А от постріл “променя” обходиться в 50 раз дешевше – всього в тисячу доларів.

Тому “куполом” планувалося вражати більш дорогі, швидкі і віддалені цілі, а “променем” – менші, повільніші і ближчі. Поставити Iron Beam на бойове чергування планували аж у 2025 році.

Проте, є імовірність, що окремі пуски “променів” могли мати місце. Платформа цілком працює, адже ще в 2022 році ЦАХАЛ проводив експериментальні випробування Iron Beam. Тим більше, що за даними польського порталу “Defence Industry” Ізраїль прискорив розгортання лазерної системи ППО на тлі активізації бойових дій.

Нагадаємо, Армія оборони Ізраїлю ліквідувала командувача Південного округу національної безпеки ХАМАС Муетаза Ейда. Про це повідомила пресслужба ЦАХАЛу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.