В Чехії показали гелікоптери, які незабаром можуть передати Україні (Фото)

На 22-й авіабазі ВПС Чехії попрощалася зі своїми Мі-24 та Мі-35. Ці гелікоптери прослужили 45 років. Про це повідомили на сторінці авіабази.

Раніше ці гелікоптери перебували на озброєнні 221-ї вертолітної ескадри.

“Прощання, яке також включало демонстрацію польоту Мі-24, відвідали гості, які всю свою військову кар’єру літали на цих машинах. Це були моменти дружби, зворушень і спогадів”, – йдеться у повідомленні.

Останнім часом на цих гелікоптерах літали пілоти команди «Тигри», яка дислокувалася на 22-й авіабазі Чехії.

Нагадаємо, що наприкінці літа міністерка оборони Чеської Республіки Яна Чорнохова допустила передачу Україні ударних Мі-24. Їх планували замінити новими американськими гелікоптерами.

“Навіть якщо ми символічно попрощаємося з ними сьогодні, на цьому історія двадцять четвірок не закінчується. Напевно, всі ми підозрюємо, що вони можуть знайти подальше застосування там, де зараз потрібна будь-яка військова техніка для захисту від агресорів”, – заявила Чорнохова наприкінці серпня.

Вона також додала, що радянські вертольоти Мі-24В і Мі-35 чудово послужили, але не зважаючи на вік перебувають у задовільному технічному стані.

Після цієї заяви нової офіційної інформації про передачу чеських гелікоптерів Україні, або їх кількість не було. Дуже ймовірно, що серед цих вертольотів є і ті, що плануються для передачі ЗСУ.

Нещодавно “Військовий кур’єр” писав про те, як ЗСУ застосовують на фронті чеські ударні гелікоптери Мі-24В, передані раніше. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.