У США подальшу допомогу України обговорили на закритому брифінгу

У Конгресі США відбувся закритий брифінг стосовно голосування за пакет допомоги Україні. Думки демократів та республіканців знову розійшлися. Про це повідомляє “Голос Америки”

Конгресмен-демократ Адам Сміт закликав проголосувати за надання допомоги, бо це основне. Україна виконала велику роботу, щоб захистити свою державу та стримати росіян.

“Нам потрібно надати допомогу якомога швидше, щоб допомогти Україні вижити як державі… Ми маємо чіткі цілі в Україні. Ми не будемо відступати зараз. Тільки тому, що немає гарантії повної перемоги, повернення Україною всієї території, немає причин зупинятися і відмовлятися від підтримки України”, – зазначив він.

Але республіканці висловили інші погляди. Байрон Дональдс, конгресмен-республіканець, заявив, що Білому дому потрібно змінити курс стратегії щодо південного кордону. Лише після цього він та колеги-республіканці будуть готові голосувати за надання допомоги Україні.

“У нас на південному кордоні молодих дівчат продають у сексуальне рабство. Тим часом Білий дім хоче спрямувати понад 100 мільярдів доларів на додаткові пакети для решти світу. Забезпечте нашу країну спочатку! Зробіть це – і тоді нам буде про що говорити. А до того говорити нема про що”, – сказав конгресмен.

За повідомленням лідера демократів у Сенаті Чака Шумера, на закритому брифінгу планувався і виступ президента України Володимира Зеленського. Президент України мав намір поінформувати про стан війни в Україні та необхідність ще одного раунду військової допомоги, проте його виступ скасували “в останню хвилину”. Можливо, причиною є саме підхід республіканців із затягуванням допомоги.

Прихильники України закликали конгрес підтримати додаткове фінансування

Водночас очільники українського конгресового кокусу опублікували заяву про необхідність схвалити пропозицію президента США Джо Байдена про додаткову допомогу Україні.

“Якщо не діяти, це призведе до перемоги Путіна та поставить під загрозу долю вразливих демократій у всьому світі. Настав час Конгресу зробити те, що є правильним для України та глобального порядку. Ми повинні негайно передати додаткове фінансування, щоб допомогти Україні на наступний рік бойових дій”, – йдеться в повідомленні законодавців.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що глава Офісу президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров і міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін готуються до зустрічі у Вашингтоні із 350 американськими промисловцями та високопосадовцями. Мають намір обговорити з ними виробництво зброї для України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.