Закон про «електронні повістки» свідчить, що Кремль готується до тривалої війни – британська розвідка

Днями Держдума росії прийняла закон про створення єдиного електронного реєстру осіб, придатних до військової служби. Основним його наслідком є те, що відтепер російська влада зможе вручати повістки про призов в електронному вигляді, а не листами. Про це пише британське розвідувальне відомство в офіційному Twitter.

Прийнятий закон усунув ще одну перешкоду, яка раніше дозволяла деякому з росіян ухилятися від призову. Оскільки дані про призов осіб тепер цифровим чином пов’язані з іншими державними онлайн-сервісами, цілком імовірно, що російська влада каратиме тих, хто ухиляється від призову, автоматично обмежуючи права на працевлаштування та обмеження на поїздки за кордон.

Оголошено, що ці мобілізаційні заходи начебто набудуть чинності пізніше цього року. Наразі, на думку британських спецслужб, вони не вказують на будь-яку велику нову хвилю примусової мобілізації. На даний момент росія начебто надає пріоритет набору додаткових добровольців. Проте цей захід, швидше за все, є частиною довгострокового плану з пошуку новобранців для російської армії. Оскільки росія несе значні втрати на фронтах і готується до тривалої війни в Україні.