У російському озброєнні знаходять дедалі більше китайських деталей – Reuters

Журналісти агентства Reuters повідомляють, що у захопленій на полі бою російській зброї ЗСУ знаходять дедалі більше компонентів китайської електроніки.

“Там все менше комплектуючих західного виробництва, але все більше китайських”, – роблять висновок журналісти. Наприклад, у російських безпілотниках «Орлан», замість швейцарських деталей встановлюються китайські. “Систему управління вогнем на російських танках, що раніше випускалася у Франції, також замінено аналогом з Китаю” – пише агентство.

Українські військові змогли визначити деяких китайськи виробників або постачальників і поділитися цією інформацією із західними союзниками. Зокрема, йдеться про China North Industries Group (Norinco) та Xinxing Guangzhou Import & Export Co – відомих китайських виробників електроніки та озброєнь. Втім, журналісти не уточнили, що саме постачали ці компанії у росію.

Минулого місяця глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен заявив, що Китай поки що не перетнув цю червону межу» щодо надання росії летальної допомоги. Проте, офіційні особи США уважно стежать за розвитком подій і стурбовані, зокрема, так званими продуктами подвійного призначення, такими як електроніка, яку можна використовувати, скажімо, як у мікрохвильовій печі, так і у ракеті.

Цього тижня США додали нові китайські компанії до санкційного списку, включаючи посередника у передачі супутникових даних, який постачав супутникові знімки України компаніям, афілійованим з групою “Вагнер”.

Тим часом, Україна ввела санкції проти китайської компанії Comnav Technology за постачання до росії навігаційного та радіолокаційного обладнання, яке могло використовуватися для підтримки російських та іранських безпілотників і ракет. А також, оголосила вчора компанію Xiaomi такою, що підтримує міжнародний тероризм.

Керівництво КНР неодноразово заперечувало постачання озброєнь до Росії. Сьогодні про це вкотре заявив глава МЗС Китаю Цінь Ган.

Нагадаємо, “Військовий Кур’єр” раніше неодноразово писав про те, що російський ВПК використовує деталі електроніки в обхід західних санкцій. Зокрема, деякі компоненти у блоках управління ракет та безпілотників.