Захід може незабаром погодитись на передачу Україні F-16 – Глава Міноборони Данії

Західні союзники можуть до літа ухвалити рішення про передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема, F-16 – заявив виконуючий обов’язки міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен в інтерв’ю виданню Le Figaro.

За його словами, таке рішення стане можливим після завершення постачання Києву радянських винищувачів МіГ-29 з боку Польщі та Словаччини. При цьому, консенсус вимагає об’єднання зусиль з іншими членами НАТО. «Данія не робитиме це наодинці. Ми маємо зробити це разом і тому обговоримо ситуацію із США. Але я вважаю, що таке рішення може бути прийнято у короткостроковій перспективі, ще до літа», — сказав Поульсен.

Наразі на озброєнні Данії стоять лише американські винищувачі типу F-16А – усього 43 літаки. Їх мають намір замінити 27 винищувачами F-35. З початку цього року Україна просила західних союзників про передачу західних бойових літаків. Особливо Україна зацікавлена у F-16, оскільки вони можуть вражати як наземні, так і повітряні цілі.

У лютому президент Володимир Зеленський відвідав Лондон, Париж та Брюссель, де порушував відповідне питання. «Я звертаюся до вас і всього світу з простими та дуже важливими словами: бойові літаки — Україні!» – сказав він у британському парламенті.

Після цього в ЄС почали обговорювати схему, в рамках якої країни Східної Європи, які надали Києву стару військову техніку, зокрема МіГ-29, розраховуватимуть на отримання F-16. У свою чергу в адміністрації президента США Джо Байдена зазначили, що поки що не збираються постачати Києву винищувачі F-16. Але це не означає, що цього не станеться у майбутньому, писала The New York Times.

У середині березня Словаччина уклала угоду про передачу Україні 13 винищувачів МіГ-29, чотири з них уже надійшли до ЗСУ. Польща повідомила про відправку першої партії МіГ-29 на початку квітня, всього Варшава поставить Києву 10 таких літаків.