Євгеній Тельнов знищив два російські танки і дві бойові машини з десантом під Іловайськом

Битва за Іловайськ – найвідоміша операція початкового етапу українсько-російської війни. Вона відбулась у серпні 2014-го. Активним учасником тих подій був боєць батальйону “Донбас” Євгеній Тельнов.

До початку війни, він жив у Кропивницькому. Мав освіту у галузі обробки металів. Займався підприємництвом. Був активним учасником Євромайдану.

На початку червня 2014-го Тельнов добровольцем прибув у розташування батальйону спеціального призначення “Донбас”, а з 13 липня вже знаходився у зоні АТО біля міст Артемівськ (Бахмут), Попасна та Іловайськ на Донеччині. Мав позивний “Усач”.

26 серпня отримав осколкове поранення від вибуху міни на околиці Іловайська. За три дні, його взвод виходив з Іловайська в районі села Червоносільське. Там підрозділ потрапив під обстріл російських танків.

Тоді 109 українських бійців потрапили в полон, більше сорока п’яти — загинули. Євгеній Тельнов разом з 12 побратимами прорвалися крізь обстріли. При цьому, солдат Тельнов з гранатомету підбив два танки Т-72Б3, які належали 6-й танковій бригаді армії рф. Разом із бійцем з позивним “Брест”, Тельнов знищив дві бойові машини десанту разом з окупантами. Хто з росіян вижив – тих наші воїни взяли у полон.

Боєць батальйону “Донбас” з позивним “Авер” згадував:

“Усач – єдиний, хто пішов витягувати мене, пораненого. Я лежав без свідомості, із закривавленою рукою. Раптом почув знайомий голос, це був Усач. Він кричав “Хто залишився?” Як я зрадів, коли почув його голос. Він почав відстрілюватися і тягнути мене. Тут підбігли товариші і забрали мене. Приїхавши у госпіталь, я дізнався, що Усач загинув”.

У бою поблизу села Широкине біля Маріуполя 15 лютого 2015 року колона у складі якої рухався Євгеній Тельнов потрапила у засідку. Боєць з Кіровограда допоміг побратимам вийти з-під ворожого вогню, але сам загинув.

У березні 2015 року бійця батальйону “Донбас” посмертно було нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеню, а за два роки – присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

20 листопада – день народження Євгенія Тельнова. Сьогодні йому виповнилося б 62 роки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.