ЄС надав Україні третину від обіцяної кількості снарядів – Bloomberg

Європейський Союз зобов’язався надати Україні 1 млн снарядів протягом року. За більш ніж шість місяців план виконали на 30%. На це звертає увагу видання Bloomberg.

Артилерійські боєприпаси мали постачати спочатку з наявних запасів, а потім – через спільні закупівлі та шляхом збільшення виробничих потужностей.

Країни Балтії, Німеччина, Нідерланди та Польща поставили або планують надати від 300 до 400 тис. боєприпасів. Швеція, Фінляндія, Данія і Норвегія зробили замовлення на 52 млн євро, але виробництво почнеться наступного року.

Проблем додає і те, що ціни на боєприпаси зросли. Виділених грошей на снаряди для України може виявитися недостатньо для виконання поставленого завдання.

У березні спливає рік, протягом якого у Європі обіцяли надати 1 млн снарядів. Підписані контракти на виробництво боєприпасів занадто малі. Таким чином європейські лідери ризикують не досягти поставленої мети вчасно. Представники кількох держав звернулися до відділу зовнішньої політики блоку з проханням продовжити їхній термін.

Видання відзначає, що постачання боєприпасів з країн ЄС має вирішальне значення. Європа і США сподівалися, що разом зможуть створити виробництво, яке переважатиме потужності рф. Тоді Україна здобуде перемогу, адже у Заходу стандарти якості боєприпасів вищі.

Нагадаємо, уряд Данії придбав завод із виробництва снарядів у місті Еллінг. Його продукцію планують доставляти в Україну. “Загальна критична ситуація чітко показала мені як міністру оборони необхідність відновлення виробництва боєприпасів у Данії. Постачання боєприпасів – в інтересах національної безпеки”, – заявив міністр оборони Данії Троелс Лунс Поульсен.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.