Єгипет презентував систему для боротьби з безпілотниками

На виставці зброї EDEX 2023 в Каїрі єгипетські виробники презентували ​​систему Haris-5 для виявлення та протидії малим безпілотникам. Про це написав портал Army Recognition.

Безпілотники стали універсальним інструментом у військових операціях. Вони використовуються для розвідки, спостереження і як ударні платформи. Разом з цим, важливості набирають ефективні засоби протидії БПЛА.

Система Haris-5 призначена для захисту різних середовищ, включаючи міські райони, військові об’єкти, аеропорти та великі події. Нова техніка вирізняється простотою транспортування та встановлення завдяки легкому штативу, який легко маневрувати.

Розробка має радіус дії до 1 км та здатна спрямовано придушувати сигнали GPS/DL на відстані до 1,5 км. Вона забезпечує швидке реагування на загрози з повітря.

Нагадаємо, ізраїльська компанія з виробництва оборонної електроніки Elbit Systems уклала контракт на $95 млн на поставку безпілотників-камікадзе SkyStriker (LM) клієнту з Європи. Хто він і з якої країни не розголошують. Контракт розрахований на два роки. Протягом цього часу Elbit Systems виготовить і доставить кілька сотень SkyStriker.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що ЗСУ отримали кілька надрукованих на 3D-принтері безпілотників дальнього радіуса дії Titan Falcon. Вже виготовлено три таких дрони, їх передали ЗСУ. Два апарати наразі проходять випробування в операційних умовах України, демонструючи свою адаптивність та надійність у різних умовах.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.