Єгипет планував таємно постачати Росії ракети для «Градів» – Washington Post

Єгипетський президент Абдель Фатах ас-Сісі планував організувати виробництво та передачу для Росії 40 000 ракет. Для цього ас-Сісі доручив офіційним єгипетським особам тримати виробництво та відвантаження ракет у таємниці, «щоб уникнути проблем із Заходом». Про це пишуть журналісти Washington Post, посилаючись на секретні документи Пентагону, витік яких стався днями.

Очевидно, журналісти мають на увазі ракети для РСЗО «Град» 122 мм. А причиною такого таємного постачання називають те, що офіційно Єгипет є одним із найближчих союзників Америки на Близькому Сході та головним одержувачам військової допомоги США. У «злитому» документі Пентагону, Сісі наказує офіційним особам зберігати в таємниці виробництво та відвантаження ракет для росії, «щоб уникнути проблем із Заходом».

Кремлівський диктатор Путін та президент Єгипту ас-Сісі

В той же час, Ахмед Абу Зейд – речник МЗС Єгипту, офіційно заявив, що «позиція Єгипту з самого початку базується на непричетності до цієї кризи та зобов’язанні зберігати однакову дистанцію з обома сторонами».

У документі, який отримали журналісти, зазначається, що попри таємну домовленість, доказів постачання Єгиптом ракет для росії так і не було отримано.