Єдиний авіаносець агресора у критичному стані

Важкий авіаносний крейсер «Адмірал Кузнєцов» перебуває на території 35-го судноремонтного заводу у Мурманську. Як повідомляє ГУР МОУ, військові та суднобудівники намагаються перекласти один на одного відповідальність за доведення до критичного стану єдиного російського авіаносця. Нині не йдеться навіть про приблизні терміни виконання ремонтних робіт.

Щоб продовжити ремонт було прийнято рішення про переміщення авіаносця із сухого доку до причалу судноремонтного заводу. Однак ще на стадії підготовки до переміщення з’ясувалось, що крейсер не зможе довго триматися на плаву. Місцеві специ констатували, корпус корабля нижче третьої палуби піддався значній корозії. Трюми заповнені каламутною водою, що ускладнює їх детальне обстеження зсередини.

Командування флоту РФ висунуло штрафні санкції на півтора мільярди рублів керівництву заводу за зрив термінів ремонту та невиконання контракту. У свою чергу менеджментом підприємства оприлюднено лист, у якому зазначено, що завод не винен у доведенні корабля до жалюгідного стану. З високою долею вірогідності винними визнають військове представництво на заводі, яке здійснювало нагляд за ходом робіт, підсумовують у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Фото Wikipedia, літо 2021 року, «Адмірал Кузнєцов» у сухому доці