Час не на боці України – The Washington Post

Під таким заголовком у The Washington Post вийшла стаття впливових високопосадовців США Кондолізи Райс і Роберта М. Гейтса, де йдеться про їх бачення перспектив протистояння російській агресії. Автори наголошують, що реакція колективного Заходу на заклики надати більше зброї є дещо повільною. Те, що потрібно зробити протягом кількох тижнів може розтягнутися на місяці.

Ми неодноразово мали справу з Путіним, переконані, він вважає – час на його боці. Що він може виснажити українців, а єдність США та Європи у підтримці України зрештою зійде нанівець. І хоча російська економіка і люди під час війни також страждатимуть, вони переживали набагато гірші часи, тому терпітимуть

зазначають автори

Кондоліза Райс і Роберт М. Гейтс віддали належне героїзму українського народу і майстерності воїнів ЗСУ. Але наголосили, що терплячість російського диктатора є визначальним  фактором цієї війни. Адже очільник Кремля вісім років після анексії Криму очікував слушної нагоди для широкомасштабного вторгнення, готувався до війни. Що йому заважатиме у подальшому нарощувати сили для воєнних дій? Коли головною місією свого життя Путін вважає відновлення Російської імперії, захоплення або знищення України як держави.

Автори статті зауважили, що єдиним найкращим варіантом у цій ситуації є швидке надання ЗСУ всіх необхідних видів озброєння у достатньому для великого контрнаступу обсязі. За інших обставин Захід почне тиснути на українських політиків з метою припинення вогню і початку переговорного процесу, що залишить російським силам сильну позицію для повторного вторгнення. І це неприйнятно з огляду на політичні помилки США у попередні історичні періоди.

Фото Міністерства оборони США, 2007 рік