Через втрати в Україні РФ просить інші країни повернути продану нею зброю – WSJ

Росія просить інші країни повернути продану нею зброю через гігантські втрати в Україні. Влада РФ намагається домовитися з такими країнами, як Пакистан, Єгипет, Білорусь та Бразилія, аби повернути вже поставлені системи зброї. Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на людей, “знайомих із ситуацією”.

За даними WSJ, у квітні російська делегація побувала в Єгипті і просила президента Абдул-Фаттаха Халіла Ас-Сісі віддати понад сотню двигунів для гелікоптерів Мі-8 та Мі-17. Раніше вони були продані Єгипту. Цьогоріч росія також намагалася викупити двигуни для ударних та транспортних вертольотів у Пакистану, Бразилії та Білорусі.

За даними сайту Oryx, рф вже втратила 132 гелікоптери. 102 з них було знищено, 28 – пошкоджено, ще 2 – захоплено українськими силами. Ймовірно, що російський постачальник вертолітних двигунів “ОДК-Климов” може не впоратися із компенсацією втрат техніки в Україні. Окрім того, росії довелося пожертвувати експортними контрактами і відправити зброю, що призначалася для закордонних поставок, на український фронт.

“Зокрема, було скасовано постачання до Індії та Вірменії. Остання практично не отримала ракет для систем залпового вогню “Град” та “Ураган”. Внаслідок цього не вистачило озброєнь для протистояння Азербайджану, чиї війська у вересні захопили Нагірний Карабах. У деяких випадках Міністерство оборони реквізувало техніку ще до її виходу із заводу”, – йдеться у повідомленні WSJ.

Тим часом від рф відвертаються великі партнери. Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що від росії почала відвертатися Індія. Це одна з ключових країн, на яку Кремль робив ставку у протистоянні із Заходом після початку війни проти України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.