Винищувачі F-16 португальських ВПС готові захистити небо Ісландії

Після спроби Росії провести навчання свого флоту в Північній Атлантиці чотири винищувачі F-16 португальських ВПС, що базуються на авіабазі Кефлавік, розпочали роботу у якості повітряної поліції НАТО. Португалія отримала сертифікат повної оперативної здатності виконувати місію від команди експертів з Об’єднаного центру повітряних операцій Uedem (CAOC UE) у Німеччині. Португальський загін, який налічує понад 80 осіб, тепер готовий охороняти небо 24/7, навіть у складних географічних умовах.

«Особливо в реальних складних погодних умовах тут, в Ісландії, ми дуже пишаємося тим, що досягли мети бути готовим до місії та продовжуємо давню традицію проведення повномасштабної авіаполіції мирного часу», – сказав майор Пауло Сілва, командир загону в Ісландії.


Це вдруге, коли португальські ВПС були розгорнуті для виконання місії Air Policing в Ісландії – востаннє – у 2012 році. Однією з основних місій мирного часу є можливість виконувати швидке попередження (QRA). Португальські F-16 наполегливо працюватимуть у новому середовищі, розвиваючи нові навички та налагоджуючи важливі зв’язки з ісландськими колегами. Загін буде постійно пильним і готовий убезпечити повітряний простір Ісландії до їх передислокації в кінці березня.

Починаючи з 2006 року союзники спільно з владою Ісландії працюють разом, щоб підтримувати повітряне спостереження та перехоплення в ісландському небі. Одинадцять держав Альянсу вже продемонстрували свою здатність діяти в Ісландії, і це демонструє рішучу відданість колективній обороні, яка є наріжним каменем Альянсу. Повітряна поліція НАТО — це місія мирного часу, метою якої є збереження безпеки повітряного простору Альянсу. Це колективне завдання і передбачає безперервну присутність – 24 години на добу, 365 днів на рік – винищувачів та екіпажів, які готові швидко реагувати на можливі порушення повітряного простору.