В США створюють законні підстави використання своєї армії в Ізраїлі – CNN

Комітет із закордонних справ Палати представників США працює над розробкою законопроєкту, що дозволить використання військової сили в Ізраїлі. Це роблять на випадок, якщо конфлікт Ізраїлю та ХАМАС розшириться, повідомляє CNN.

Про розробку законопроєкту повідомив голова Комітету Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол.

“У нас ситуація на Близькому Сході, яка загострюється з кожним днем. І якщо Хезболла втрутиться, Іран вже погрожував, якщо ЦАХАЛ (Сили оборони Ізраїлю) увійде в Газу, вони вийдуть”, – сказав він.

Відкриття того, що розробляє такий законопроєкт свідчить про занепокоєння США поточною кризою. Як і тим, що вона може розширитися таким чином, що може знадобитися військова відповідь США. Йдеться про дозвіл використання військової сили США, якщо поточний конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС переросте у ширшу війну з Іраном.

Посадовець додав, що не хотів би іти на такі крайні заходи. Пізніше Маккол сказав, що хотів би, щоб будь-який потенційний дозвіл мав повну підтримку американського народу.

“Зараз я готую проєкт цього дозволу на випадок, якщо це знадобиться і буде необхідним, але, що найважливіше, підтримано американським народом”, – зазначив американський чиновник.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв, що Збройні сили США відібрали приблизно 2 тис. військовослужбовців для відправки до Ізраїлю. Вони пройдуть підготовку для надання підтримки ізраїльським військовим.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.