В’єтнам розпочав переговори із США щодо купівлі F-16

В’єтнам розпочав переговори із США щодо купівлі багатофункціональних винищувачів F-16.

Така угода може бути укладена на фоні того, що В’єтнам відчуває напругу у стосунках з Китаєм у Південно-Китайському морі. Закупівля літаків F-16 доможе проявити силу перед Китаєм і посунути на другий план його союзницю росію. Про це із посиланням на власні джерела написало інформагенство Reuters.

Закупівля F-16 була ключовою темою під час офіційних перемовин Вашингтона та Ханоя протягом останнього місяця. Про якісь конкретні кроки ще не домовились.

Перепоною може стати ціна ймовірної угоди. В’єтнам на імпорт озброєння витрачає близько $2 млрд. Орієнтовна вартість американського винищувача $160 млн. Тому, враховуючи ще інші потреби, закупити відразу велику партію F-16 В’єтнам не зможе. Вживані літаки обійдуться дешевше, але також потребують серйозних вкладень.

У Reuters вважають, що США цілком можуть піти на поступки у плані розрахунків і створити спеціальні умови фінансування заради того, щоб В’єтнам відмовився від дешевшої зброї російського виробництва.

Станом на минулий рік ударна авіаційна компонента країни, за даними Military Balance, складалася з 72 літаків. Із них 35 літаків — Су-30МК2, 26 — Су-22 різних модифікацій, шість – Су-27СК і п’ять Су-27УБК.

При цьому, подальша співпраця В’єтнаму з росіянами може викликати санкції США, що теж є аргументом на користь F-16.

Нагадаємо, на днях до авіабази Фетешті в Румунії прибули чотири винищувачі F-16 із США. Експерти пов’язують це із виявленими уламками російських дронів на території Румунії. Американськими літаками хочуть посилити патрулювання повітряного простору НАТО в Чорноморському регіоні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.