В’єтнам хоче придбати корейські гаубиці К9А1

Міністр оборони В’єтнаму Фан Ван Зянг таємно відвідав аерокосмічний майданчик південнокорейської Hanwha та оцінив САУ K9A1.

Видання Defence Studies повідомляє, що під час візиту до Південної Кореї, міністр оборони В’єтнаму обговорював експортні контракти на зброю та передачу технологій.

Фан Ван Зянг виказав чималий інтерес до південнокорейської САУ К9А1. Разом з прем’єром Південної Кореї Хан Док Су вони відвідали 7-му артилерійську бригаду у провінції Кьонгі-до.

Міністр оборони В’єтнаму Фан Ван Зянг оглядає південнокорейську зброю

Цілком імовірно, що В’єтнам шукає нових постачальників для модернізації власних збройних сил. До прикладу, практично все артилерійське озброєння В’єтнаму має радянське походження і є застарілим. За даними щорічника The Military Balance 2023 В’єтнамська народна армія має на озброєнні лише трохи більше 30 одиниць САУ. Серед них – 2С1 Гвоздика та 2С3 Акація.

Варто зауважити, що В’єтнам має досить складні відносини з Китаєм. З 2019 року Пекін розпочав атакувати та топити в’єтнамські риболовецькі судна. У березні 2023 року китайський корабель берегової охорони незаконно увійшов до виключної економічної зони В’єтнаму.

Нагадаємо, що наприкінці березня Китай оголосив про свою юрисдикцію над частиною морського шельфу В’єтнаму у Південно-Китайському морі.