Китай оголосив своєю юрисдикцією частину шельфу, де працюють російські компанії – Reuters

Китайський військовий флот розпочав патрулювання частини морського шельфу В’єтнаму, розташованого у Південно-Китайському морі у районі островів Спратлі. На цьому шельфі проводять видобуток газу дві російські державні компанії: «Зарубєжнєфть» та «Газпром».

Як повідомляє Reuters, китайські патрульні кораблі впритул наблизилися до російських видобувних платформ, втім, працювати їм не заважали. Коментуючи цей випадок, Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що дана ділянка Південно-Китайського моря віднині знаходиться під юрисдикцією Китаю.

Острови Спратлі – спірна територія, багата на корисні копалини

Нагадаємо, шельф біля островів Спратлі – надзвичайно багатий на поклади нафти та газу. Суперечку за цю ділянку моря з Китаєм також ведуть Філіппіни, Малайзія та В’єтнам. Саме уряд останнього раніше видав дозвіл на видобуток газу на цій ділянці російським компаніям, не зважаючи на офіційні протести Китаю. Тепер, після рішення Китаю, вже В’єтнам оголосив, що він направить берегову охорону у район островів Спратлі аби «запобігти агресивним діям китайських військових».