«Волонтери», що у центрі Києва збирають гроші на ЗСУ, підозрюються у шахрайстві (Фото)

Останнім часом у центрі Києва молодики одягнені у камуфляж, збирають пожертви на потреби ЗСУ. Щодня вони виставляють столи зі скляними боксами і закликають перехожих віддавати гроші готівкою. Організатор збору – благодійний Фонд «Врятуй рідну країну». Його засновник – киянин Микола Осаула.

Але, як дізнався «Військовий Кур’єр», зібрані молодиками гроші та придбана на них допомога, не доходять до військових частин, яким вони начебто адресовані. Зокрема, Фонд Осаули збирав протягом кількох тижнів гроші на Хрещатику на автівку для 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Втім, як повідомила «Військовому Кур’єру» прес-служба 95 бригади, про згаданий Фонд і його збір їм нічого не відомо. Так само заявило і командування 26-ї механізованої бригади, на допомогу якій ці «волонтери» збирають гроші.

мікроавтобус, який так і не потрапив до 95-ї бригади

Крім того, як вдалося дізнатися нашому виданню, так звані «волонтери» Фонду, насправді працюють не на добровільних засадах, а за гроші. А щодо збору коштів Фондом Осаули управління Нацполіції у м.Києві відкрило кримінальне провадження за статтею «шахрайство».

Детальніше про «волонтерську» аферу у центрі Києва, читайте на нашому сайті або дивіться у свіжому випуску нашого відео-проекту: «Спостережний пост».