У ВМС США анонсували новий клас медичних кораблів

Військово-морські сили США анонсували новий клас медичних кораблів EMS(X), які будуть оснащені усім необхідним для надання екстреної допомоги та рятувальних операцій у морі.

Міністр військово-морського флоту США Карлос Дель заявив, що перший корабель класу EMS(X) отримає назву Bethesda (EMS 1).  Будівництвом судна займається компанія Austal.

У виданні Naval News зазначають, що Bethesda створюється на базі швидкохідних транспортних суден класу Spearhead тож матиме малу осадку, що забезпечить доступ до мілководних портів.

На борту буде розміщено три операційні відділення для екстреної допомоги, медичну лабораторію, банк крові, а також відділення для надання радіологічної, стоматологічної, психіатричної та навіть акушерсько-гінекологічної допомоги.

Крім того, конструкція судна передбачає евакуацію численних поранених, а також бойовий пошук і порятунок, включаючи евакуацію з моря. Для цього на палубі буде встановлений вертолітний майданчик.

Головним завданням EMS як високошвидкісного медичного судна передового базування буде швидке реагування при наданні реанімаційної допомоги на рівні морського та прибережного госпіталю.

Крім того, його використовуватимуть для гуманітарної допомоги, операцій з евакуації цивільних осіб і спеціальних операцій.

Судно відрізнятиметься від попередників USNS Mercy та USNS вищою мобільністю, оскільки розвиватиме швидкість до 60 км на годину і матиме запас ходу у понад 10 тисяч кілометрів.