Українці отримають можливість власноруч збирати FPV-дрони

Українці отримали можливість пройти навчання і власноруч збирати FPV-дрони для військових. Вчитися можна буде онлайн, а тестуватимуть зібрані БпЛА військові на полігонах. Про це повідомляє Мінцифри.

В Україні запустили електронну платформу “Житомирський дрон”. Вона об’єднує інженерів, постачальників, логістів та донаторів, аби українські військові отримали ще більше дронів. Авторизуватися в програмі можна через “Дія.Підпис”. Це необхідно, аби тільки українці мали доступ до платформи.

“На ній (платформа “Житомирський дрон” – ред.) можна пройти онлайн-навчання, вибрати дрон, який хочете зібрати, і передати його на тестування. Якщо тестування успішне, дрон поїде на фронт, а ви зможете переглянути, як “пташка” відпрацювала по російських цілях”, – йдеться у повідомленні.

При реєстрації користувач автоматично отримує позивний, аби приховати особисті дані.

Це перша платформа, що дає змогу власноруч збирати FPV-дрони. А ще: тестує, забезпечує логістику постачання на фронт, а також частково компенсує вартість дрона (поки компенсацію можуть отримати дише мешканці Житомирської громади). Але долучитися до проєкту можуть українці з різних регіонів.

Нагадаємо, в Україні розпочали виробництво ударного дрона “Cobra”.

Безпілотник Cobra має триметровий розмах крил та довжину два метри, злітна вага – 40 кг, 15 кг займає корисне навантаження. Дрон запускається з катапульти.

Основною функцією безпілотника є знищення цілей противника, для цього він оснащений потужним двигуном, здатним нести боєкомплект на відстань понад 300 км зі швидкістю 150 км/год.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.