Влада України має знайти баланс у санкціях проти медіа. – ОБСЄ

25 серпня Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро висловила занепокоєння стосовно практики України накладати санкції, що негативно впливають на роботу ЗМІ та журналістів. Про це того ж дня повідомив офіційний сайт ОБСЄ.

У коментарі Рібейро малося на увазі рішення РНБО України минулого тижня про накладення санкцій на кількох фізичних та юридичних осіб, що призвело до заборони доступу до різних новинарських ЗМІ, включаючи “Страну”, “Ведомости” та “Московский комсомолец”.

“У той час як Україна має законне право захищати свою національну безпеку, її влада мусить знайти збалансоване та адекватне рішення, розв’язуючи проблеми, пов’язані з медіа, рішення, що зберігає плюралізм у ЗМІ, вільний обіг інформації та розмаїття опіній, у згоді з відповідними міжнародними стандартами та принципами ОБСЄ”, – сказала Рібейро. Вона також додала, що “будь-які санкції стосовно ЗМІ мають бути предметом ретельного зважування, супроводженого ефективними процедурними запобіжниками, щоб уникнути небажаного втручання”.

(фотот ecpmf. eu)