Куба викрила російську мережу, яка вербувала людей на війну в Україну

Куба виявила мережу, яка вербувала людей у російську армію. Таким чином кубинців залучали до участі у війні з Україною. Про це повідомило Міністерство закордонних справ Куби.

Представники мережі шукали громадян Куби, які б погодилися укласти контракт з армією рф. Діяли як у Росії, так і за її межами.

У МЗС Куби зазначили, що їхні вороги поширюють спотворену інформацію. Вона спрямована на те, щоб очорнити образ країни та подати її як співучасника бойових дій. “Куба займає тверду і чітку історичну позицію проти найманства”, – наголошується в заяві.

У міністерстві додали, що Куба не бере участі у війні з Україною. Гавана вживатиме жорстких заходів щодо всіх, хто вербує чи наймає кубинців на війну.

У росії нещодавно прийняли закон, який дозволяє іноземцям, які беруть участь у війні з Україною, отримати паспорт рф за спрощеною процедурою. Цим, зокрема, заманювали і кубинців.

На боці росії уже воює батальйон у якому служать кубинці та серби. Усі вони підписали контракти з міноборони. Багато кубинців їдуть з Куби у росію воювати заради грошей. Вони одразу підписують контракт та прямують на фронт.

У групі “Кубинці в Москві” (Cubanos en Moscú) у Facebook йти на війну запрошує Олена Шувалова. Вона пропонує громадянам Куби укласти контракт на 1 рік з армією рф та обіцяє зарплату 204 тис. рублів, а також російський паспорт контрактнику та його сім’ї через 6 місяців.

Журналісти The Moscow Times зв’язалися із двома кубинцями, які хочуть воювати в Україні. Обидва молодики пояснюють своє бажання воювати грошима: “Я знаю, що вони дуже добре платять, і це чудовий спосіб заробити багато грошей швидко”.

Нагадаємо, на тлі масштабних втрат серед військових, які воюють в Україні, Кремль намагається вербувати до армії жителів Казахстану. РФ таргетує рекламу на Казахстан в якій пропонує всім охочим вступити до лав російської армії.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.