Прем’єр Вірменії не братиме участі в саміті ОДКБ у Мінську

Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян повідомив білоруського президента, що не зможе взяти участь у засіданні Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) у Мінську. Про це повідомляє видання TMT з посиланням на вірменський уряд.

В уряді Вірменії зазначили, що прем’єр “висловив сподівання, що партнери з ОДКБ поставляться до цього рішення з розумінням”. Чому саме представник Єревану не приїде на зустріч – не повідомляють.

Минулого місяця Пашинян не поїхав на саміт СНД у Киргизстані. Тоді пресслужба вірменського кабміну також не назвала причини.

Ще раніше – у вересні президент Вірменії Ваагн Хачатурян відкликав постійного представника з ОДКБ. Після цього країна оголосила про військові навчання з США.

Окрім того, на початку жовтня парламент Вірменії ратифікував Римський статут. Таким чином, країна приєдналася до числа держав, які будуть зобов’язані заарештувати Володимира Путіна за ордером МКС, якщо він прибуде на їхню територію.

Відносини Вірменії та Росії ще загострилися і перед початком воєнної операції Азербайджану в Нагірному Карабаху, про що писав “Військовий кур’єр”. Насправді ж, віддалення між країнами почалося ще раніше. Вірменські урядовці заговорили про вихід країни з Організації Договору про колективну безпеку ще у травні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.