Верховна Рада прийняла постанову про розробку державної стратегії вшанування пам’яті війни Росії в Україні – Kyiv Independent

Верховна Рада прийняла постанову про розробку державної стратегії вшанування пам’яті війни Росії в Україні – Kyiv Independent

Комітет Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики прийняв резолюцію, яка рекомендує розробити державну стратегію у вшануванні війни Росії в Україні. Ця ініціатива має на меті залучення громадських організацій, навчальних закладів та регіональних органів до процесу пам’яті.

Резолюція була прийнята після круглого столу «Вшанування російсько-української війни: виклики та завдання», який відбувся 28 березня. Учасниками круглого столу були Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство з розвитку туризму, вчені, експерти та громадські діячі.

Голова комітету Микита Потураєв оголосив, що другий раунд обговорення цього питання запланований на 23 квітня 2024 року.

Від початку повномасштабної російської інвазії у 2022 році загинуло понад 30 000 українських військових, а ООН зафіксувала понад 10 500 цивільних жертв.

«Наслідки цієї війни в Україні будуть відчутні протягом кількох поколінь», – заявив Голова Відділу прав людини ООН Волькер Тюрк.

ООН зафіксувала понад 10 500 цивільних жертв в Україні з лютого 2022 року.

Принаймні 10 582 цивільних осіб загинули та майже 20 000 були поранені з початку повномасштабної російської інвазії України у лютому 2022 року, повідомила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММОПЛООН).